Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 дивовижних піраток

Може, в це важко повірити, але наявність шикарною бороди не є обов’язковою вимогою для того, щоб бути піратом. Деякі піратки зламали чоловічий стереотип. Чи взяли вони Рим або Королівський флот, ці піратки були дуже поганими дівчатками.

10. Саїда Аль-Хуррем.

Саїда Аль-Хуррем народилася приблизно в 1485 році в видною мусульманській сім’ї в Королівстві Гранади. Вимушені бігти в 1492, після захоплення християнської Іспанією, Саїда та її родина влаштувалися в Чаоен, Марокко. Після смерті чоловіка-бізнесмена, в 1515 році, Саїда стала губернатором Тетуана. Саме завдяки цьому вона зустріла і вийшла заміж за Короля Марокко, Ахмеда аль-Ваттасі. Хоча вона була багатшою, ніж вона коли-небудь могла припустити, її злість на християн, які змусили її покинути будинок, продовжувала зростати.

І вона зайнялася піратством. У той час як захоплення християнських судів допомагав здійснити її мрію про повернення додому хоча б на один день, це також виявилося вигідним для Саїда, яка скоро стала королевою Середземного моря в очах християн. Саїда в кінцевому рахунку стала головним посередником для іспанської та португальської урядів, коли вони намагалися звільнити бранців, утримуваних піратами. У 1542 вона була повалена своїм зятем. Подальша її доля невідома.

9. Королева піратів Теута з Іллірії.

У небагатьох чоловіків були досить міцні яйця, щоб захопити Рим. Але саме це спробувала зробити Королева піратів Теута з Іллірії. Після смерті чоловіка, Короля Ардіе, Теута успадкувала королівство Ардіеін в 231 до н.е. У спробах боротися з агресією сусідніх держав, Теута підтримувала піратське населення свого королівства.

З підтримкою Королеви піратів іллірійці захопили міста Діррахіум і Фоеніс. Розширюючи свої території, її пірати надапалі на торгові судна Риму та Греції. Два посла, відправлені до Теут Римом, були захоплені, один був убитий, іншого тримали в полоні. У 229 році до н.е. Рим був змушений оголосити війну Іллірії та Королеві піратів. Сили 20000 солдатів і за допомогою римського флоту з 200 судів зрештою змусили Теут здатися в 227 до н.е. На час її панування, римляни заборонили Теут небудь підніматися на борт будь-якого судна під вітрилом.

8. Енн Бонні.

Енн Бонні або Анні, як вона була відома, була ірландської піраткою, яка народилася між 1697-1700, ніхто точно не знає. Після того, як її родина вирушила в Новий Світ, мати Енн померла, а її батько сколотив невеликий стан у торгівлі. Після поножовщини з дівчинкою-слугою і одруження з дрібним піратом, Джеймсом Бонні, батько Енн відмовився від неї. Вона переїхала в Нью-Провіденс на Багамах, де зустріла Джека Рекхема, капітана піратського корабля "Помста", і стала його коханкою.

Після того, як Енн розлучилася з Джеймсом і вийшла заміж за Джека, вони вкрали "Помста" і пішли в море. Енн допомогла сформувати нову команду і захопити велику кількість суден, багато з яких транспортували чай. Загроза поставкам чаю не була жартом для англійців, і губернатор Ямайки уповноважив капітана Джонатана Барнета розібратися з Бонні і Рекхема. У той час як більша частина команди була занадто п’яна, щоб боротися, Бонні стримувала війська протягом деякого часу. У кінцевому рахунку судно було захоплене, і Рекхема був страчений. Бонні зникла – можливо, її батько заплатив викуп.

7. Джин де Кліссон.

Народилася Джин-Луїз де Белльовіль в 1300, Джин була нащадком британської сім’ї і жила в Бретані. У 1330 Джин вийшла заміж за Олів’є III де Кліссона. Багатий дворянин, Олів’є був зобов’язаний захищати Бретань від англійських претендентів. Після відмови захистити Ванн, він перейшов на бік англійців. Захоплений у 1343, Олів’є був відправлений у Париж і страчений згідно з розпорядженням короля Філіпа VI. Джин, повна гніву, присягнулася помститися королю.

Вона продала свої землі і тіло багатим дворянам і купила три військові кораблі. Суду були пофарбовані в чорний колір, а їх вітрила – в червоний, і "Чорний Флот" вийшов до моря і вистежив судна, що належать королю Філіпу VI. Кліссон вбила екіпаж захоплених судів залишивши тільки кількох моряків живими, щоб вони сказали Королю, що Левиця Бретані завдасть удар знову. Навіть після смерті Філіпа в 1350, вона продовжувала нападати на французькі судна до 1356, коли вона поїхала до Англії – єдине місце, де люди любили французів приблизно так само, як вона.

6. Чин Ши.

Чин Ши народилася в 1775 році і була піраткою, яка тероризувала Море в 19-му сторіччі. Хоча не багато відомо про її життя, але відомо те, що вона була повією, яка працювала в місті Кантоні. Захоплена піратами в 1801 році, вона вийшла заміж за Чжена І, їхнього капітана. Чжен сформував коаліцію піратських флотів в Китаї, відомому як Червоний Флот. Після смерті Чжена І в 1807, Чин прийняла управління флотом. Флот в 300 джонок і 40000 чоловіків злякав навіть британське адміралтейство після того, як вони дізналися, що Чин прибила ворога до палубі і потім побила його. Китайський флот втратив 63 судна після битви з піратським, що змусило уряд запропонувати амністію піратам в 1810, яку вони прийняли.

5. Енн Діу-Ле-Веут.

Народжена приблизно в 1650 році, Енн була злочинницею, висланою з Франції на Тортуга десь між 1665 і 1675 роками. У Тортуга Енн вийшла заміж за пірата П’єра Лангта. У 1683 П’єр був убитий іншим піратом Лоренцо де Граафом під час бійки в барі. Енн кинула виклик Лоренцо і дістала зброю. Лоренцо відмовився битися з жінкою, але, вражений темною стороною Енн, зробив їй пропозицію. Енн, очевидно забувши, що вона тільки що намагалася вбити цю людину, прийняла його. Разом вони перетинали моря під вітрилом як пірати, захоплюючи суду і навіть здійснивши набіг на Ямайку в 1693 році. У 1694 британський набіг на Тортуга привів до захоплення Енн і двох її дочок. Вони возз’єдналися з Лоренцо в 1698. Подальша їх доля невідома.

4. Грейс О’Меллі.

Грейс О’Меллі народилася в Ірландії приблизно в 1530 році, коли королем був Генрі VIII. Батько Грейс був вождем морехідного Клану О’Мейлла, залишеного недоторканим англійцями. Після того, як її чоловік Донал Баттл був убитий, а його замок захоплений, Грейс сформувала армію. Після другого одруження з іронією Річардом, Грейс розлучилася і захопила замок Рокфлет.

Грейс взяла на себе роль свого батька щодо справляння податків у рибалок на їх території. Але спосіб "збору податків" був не дуже звичайний: з судів вимагали готівку або вантаж для безпечного проходу. Відмова означав насильство і вбивство. Грейс також нападала на фортеці шотландських і ірландських дворян. Деякі кажуть, що Грейс навіть викрадала дітей англо-ірландського походження.

3. Леді Елізабет Кіллігру.

Елізабет, яка народилася приблизно в 1525 році, стала леді Кіллігру, коли вийшла заміж за сера Джона Кіллігру з Арвенак, Корнуолл. У 1540-их, коли королем Генрі VIII був побудований замок Пенденніс на землі сера Джона, Кіллігру отримали контроль над відвантаженням в цьому районі. Вони використовували це положення, щоб полювати на вантажі судів, які входили в район під їх контролем, зміцнюючи Замок Арвенак, як свою цитадель. Елізабет закопала скарб в саду, і коли Джон помер в 1567 році, вона прийняла повне управління піратами. У 1581 Елізабет дізналася, що іспанське судно Мафр Сан-Себастьяна знайшло притулок у Гавані Фалмут. Вона організувала напад на судно, захопивши його і вантаж. Після того, як вона була спіймана, Елізабет була помилувана і прощена королевою Елізабет в 1582.

2. Христина Анна Скітт.

Христина народилася в 1643 році, вона була дочкою Берона Джейкоба Скітта з Дудерхофа, Швеція. Її брат, Берон Густав Скітте, явно не задоволений великим багатством, вів подвійне життя як пірат з 1657, грабуючи суду в Балтійському морі. Разом зі своїм нареченим, Густафом Дрейком, Крістіна стала партнером по "бізнесу". Після вбивства одного зі змовників, що намагалися піти, Христина довела, що була не пасивним партнером. У 1663 року вони напали на голландське торгове судно, убивши команду і вкравши вантаж. Цей напад призвело до захоплення Густафа, і Христина була змушена втекти.

1. Жакот Делахае.

У народженої в Гаїті у гаїтянки і француза у Жакот було важке дитинство. Її мати померла, народжуючи її брата, який отримав пошкодження головного мозку. Також трохи відомо про її життя, але відомо, що її батько був убитий, залишивши Жакот і брата одних з невеликою сумою грошей. Рудоволоса красуня Жакот була змушена звернутися до піратства в Карибському морі, щоб піклуватися про брата. У 1660-их вона фальсифікувала свою власну смерть, щоб уникнути урядової полювання. Після декількох років мирного життя, вона повернулася до піратства і стала відомою як "Back from the Dead Red". Жакот, як багато хто вважає, об’єдналася з Енн Діу-Ле-яття.

До речі саме пірати – найкращі аніматори на день народження дитини. Всі діти люблять Джека Горобця, так що не пропустіть можливість порадувати свою дитину.