Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 атак із застосуванням хімічної зброї, які США не хоче обговорювати

Для інтервенції в Сирію у Вашингтона немає не тільки правових, а й моральних повноважень. Ми говоримо про уряд з набагато більш багатим і смертельним досвідом застосування хімічної зброї проти мирного населення, ніж порожні звинувачення Асада з боку спраглого воєн військово-промислового комплексу Заходу, схильного придушувати подальші розслідування перед нанесенням удару.

Вашій увазі представляється список з десяти хімічних атак, скоєних США або їх союзниками проти мирних жителів.

1. У період з 1962 по 1971 роки американські військові скинули на В’єтнам двадцять мільйонів галонів хімікатів

У ході В’єтнамської війни, американські військові розпилили двадцять мільйонів галонів хімікатів, в числі яких був украй токсичний Agent orange, розпорошений в лісах і на сільськогосподарських землях В’єтнаму і сусідніх країн, з метою навмисного знищення запасів продовольства, руйнування екології джунглів, і знищення сотень тисяч невинних людей. В’єтнам підрахував, що в результаті десятирічної хімічної атаки було вбито або покалічено 400 тисяч осіб, 500 тисяч немовлят народилися з вродженими вадами, і два мільйони постраждали від раку та інших хвороб. У 2012-му, організація Червоний хрест підрахувала, що через вплив Agent orange мільйон жителів В’єтнаму є інвалідами або страждають від проблем зі здоров’ям.

2. В 2008 – 2009 роках проти палестинських мирних жителів Ізраїль застосував білий фосфор

Білий фосфор – швидко запалюється хімічну зброю, здатне розплавити людську плоть до кісток.

У 2009 році безліч груп з прав людини, в числі яких були Human Rights Watch (неурядова міжнародна організація Страж прав людини; прим. Mixednews), Amnesty International (організація Міжнародна амністія), і Червоний хрест повідомили про те, що уряд Ізраїлю атакувало мирних жителів власної країни хімічною зброєю. Amnesty International пообіцяла знайти «неспростовні докази великомасштабного застосування білого фосфору» в якості зброї в районах проживання цивільного населення. Спершу ізраїльські військові заперечували звинувачення, проте пізніше все ж визнали, що це було правдою.

Після низки звинувачень, висунутих неполітичними організаціями, ізраїльська армія завдала удару із застосуванням хімічної зброї по штаб-квартирі ООН (!) В Газі. Як вам всі ці докази в порівнянні з справою про Сирію? Чому Обама не намагався бомбити Ізраїль?

3. У 2004 році Вашингтон атакував іракських мирних жителів білим фосфором

У 2004 році, журналісти, впроваджені в Ірак разом з американськими військовими, почали повідомляти про те, що в місті Фаллуджа проти іракських повстанців застосовується білий фосфор. Спочатку уряд збрехав, відповівши, що білий фосфор використовувався лише для створення димової завіси або підсвічування мішеней. Потім вони визнали використання летючих хімікатів в якості запального зброї. У цей час, на італійському телебаченні вийшов документальний фільм під назвою «Фаллуджа, таємна бійня», до якого увійшли похмурі відео та фото, а також інтерв’ю з очевидцями з числа жителів Фаллуджа і американських солдатів, що розповідають про те, як уряд США без розбору обрушується біле хімічне полум’я на іракське місто, смерть розплавлюючи жінок і дітей.

4. У 1988 році ЦРУ допомогло Саддаму Хусейну в масовому вбивстві іранців і курдів допомогою хімічної зброї

Сучасні записи ЦРУ підтверджують факт того, що Вашингтон знав про використання Саддамом Хусейном хімічної зброї (а саме зарину, нервнопаралітіческого та гірчичного газів) в Ірано-іракській війні, однак продовжував посилати розвідку до іракським військовим, повідомляючи Хуссейну про пересування іранських військ, знаючи про те , що він має намір використовувати інформацію для здійснення хімічних атак. Одного разу, в 1988 році, Вашингтон поінформував Хуссейна про пересування іранських військ, і це мало покласти край війні з рішучим поразкою іракського уряду. До березня осмілілий Хуссейн з новими друзями у Вашингтоні завдав удару по окупованій іранськими військами курдському селу, застосувавши численні отруйні речовини, що призвело до загибелі п’яти тисяч людей і поранень ще десяти тисяч, більшість жертв були з числа цивільних. У наступні роки, від ускладнень, недуг і вроджених вад померли ще тисячі осіб.

5. У 1950-х американська армія тестувала хімічну зброю на бідних чорних кварталах Сент-Луїса

У початку 1950-х, армія США встановила механізовані вентилятори на вершини житлових висоток у бідних, здебільшого населених афроамериканцями районах Сент-Луїса, в тому числі і на територіях, де 70 відсотків жителів складали діти молодше 12-ти років. Жителям районів уряд заявив, що це був експеримент з димовою завісою, яка повинна буде захистити місто у разі атаки росіян, однак насправді дані пристрої подавали повітря, що містить сотні мільйонів фунтів подрібненого сульфіду цинку і кадмію. Уряд також визнає наявність в хімічному порошку другого інгредієнта, проте чи був цей інгредієнт радіоактивним залишається в таємниці. Звичайно ж був. З часів випробувань, тривожне кількість жителів місцевості захворіли раком. У 1955-му, в одній з будівель, які в період з 1953-го по 1954-й армія наповнювала повітрям з хімікатами, народилася Доріс Спейтс. У тому ж році з нез’ясовних причин помер її батько, потім вона стала свідком того, як четверо її братів і сестер померли від раку, а сама Доріс пережила рак шийки матки.

6. У 2011-му поліція використовувала сльозогінний газ на протестантів проти окупації

Дика жорстокість поліції по відношенню до протестуючих проти окупації в 2011 році була задокументована, і полягала в застосуванні сльозогінного газу та інших хімічних подразників. Конвенція з хімічної зброї заборонила використовувати сльозогінний газ на ворожих військах. Невже поліція Окленда, штат Каліфорнія, не могла удостоїти цивільних протестантів такий же привілеї та запобіжних заходів, яких вимагає міжнародне право по відношенню до ворожих солдатів на полі бою?

7. У 1993 році, в місті Вако ФБР атакували чоловіків, жінок і дітей сльозогінним газом

У ході сумнозвісної облоги мирної громади адвентистів сьомого дня в місті Вако, ФБР наповнило сльозогінним газом будівлі, знаючи, що всередині знаходилися жінки, діти і немовлята. Сльозогінний газ був легкозаймистою, в результаті чого призвів до займання будівель і смерті 49-ти чоловіків і жінок, а також 27-ми дітей, в числі яких були немовлята і новонароджені. Згадайте, що атакувати противника сльозогінним газом на поле бою – військовий злочин. У такому випадку, яким же злочином можна назвати застосування сльозогінного газу проти новонароджених?

8. У 2003 році війська США забруднили Ірак токсичним збідненим ураном

В Іраку війська США забруднили навколишнє середовище тисячами тонн боєприпасів, в основі яких був збіднений уран – токсичний і радіоактивний продукт ядерних відходів. У результаті більше половини новонароджених міста Фаллуджа з 2007-го по 2011 рік народилися з вродженими вадами. Деякі з цих вад ніколи раніше не зустрічалися за межами альбомів з фотографіями дітей, народжених поблизу проведення ядерних випробувань в Тихому океані. В Іраку також спостерігався величезний ріст захворюваності раком та дитячої смертності. За словами вченого секретаря з Європейського комітету з радіаційного ризику Крістофера Басбі, «ці види зброї повністю зруйнували генетичну цілісність населення Іраку». У 2012 році, після написання двох звітів про кризу в галузі охорони здоров’я Ірану, Басбі описав населення Фаллуджа як має «найвищий рівень генетичних пошкоджень з коли-небудь вивчених».

9. З 1944 по 1945 роки американські військові вбили напалмом сотні тисяч японських мирних жителів

Напалм – липкий і легкозаймистий гель, який використовували американськими військовими в якості зброї залякування. У 1980-му, ООН проголосила застосування напалму проти цивільного населення військовим злочином. Саме це робили війська США під час Другої світової війни, в ході однієї бомбардування скидаючи на Токіо досить напалму, щоб на смерть спалити сто тисяч чоловік, скалічити ще мільйон, і залишити мільйон без притулку за одну смертельну повітряну атаку.

10. У 1945 році уряд США скинуло атомні бомби на два японських міста

Хоча атомні бомби можуть не рахуватися хімічною зброєю, все ж можна погодитися, що вони належать до однієї категорії. Вони розсіюють величезна кількість смертельних радіоактивних хімікатів. Вони настільки ж, якщо не більше, жахливі, як і хімічна зброя, і за своєю природою придатні лише для одного: стирати з лиця землі цілі міста, повні мирних жителів. Здається дивним, що єдиний режим, який коли-небудь використав це зброя залякування проти інших людських істот, зараз зайнятий тим, що створює видимість захисту миру від небезпечних видів зброї, що знаходяться в руках небезпечних правителів.