Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 піддослідних лабораторних тварин і чим вони можливо займаються сьогодні

Ти можеш грати в craft майнкрафт і створювати цілі світи, але ти хоч раз замислювався, що ця гра може стати реальністю для мегаумних тварин втекли з лабораторій?

Чому ми повинні боятися чогось надприродного, коли є щось реальне, чого нам реально варто боятися? Але візьмемо, для прикладу, кілька піддослідних тварин, які втекли з лабораторій і тепер вільно сіють своє потомство. Є ймовірність, що вони просто насолоджуються свободою, або є ймовірність, що вони готуються завдати удару у відповідь.

1. Мільйон китайських тарганів.

Чи знаєте ви, що з тарганів можна зробити чудові ліки для людства? Ось іронія … самим розумним істотам на планеті нічого дати тарганам натомість. Ці комахи можуть пережити практично будь катаклізм: від повені і до падіння комети, яка здатна стерти все з поверхні планети (пам’ятаєте, давним-давно вже було щось схоже). Так от, радіацію вони переживають як легкий нежить, який проходить на наступний день, у них немає ні ракових захворювань, ні СНІДу. Але одного разу, якийсь китайський недотепа забув закрити ящик, в якому були експериментальні таргани, з різними видами мутації. Китаєць теж кудись пропав, думаю, вони його з’їли, щоб той нічого не говорив, а потім, напевно, втекли в підвал, щоб побудувати там організоване суспільство з розвиненою інфраструктурою, дорогами і регулярною армією.

2. 9 мавп з Орегонського коледжу.

Наприкінці робочого дня сторож забув замкнути клітку з мавпами, і вони побачили в цьому свій шанс. Влада були стурбовані, тому що втікачі були інфіковані вірусом герпесу. Половину зловили і замкнули назад в лабораторії, а інші прямо зараз блукають по студентському кампусу Орегонського коледжу. Звичайно ж, нічого грандіозного, на відміну від тарганів, вони будувати не будуть, але ж нікого герпес ще щасливим не робив.

3. Бірманські пітони у Флориді.

Чи були ви за останні 20 років у Флориді? Якщо ні, то знайте – тепер це територія пітонів. У 1992 році через ураган Ендрю тисячі тварин втекли з зоомагазинів, зоопарків та лабораторій. Більшість з них вже загинуло, але от рептилії пристосувалися до місцевого клімату. Та що там! Клімат самий що ні на є підходящий. Волого, жарко і їжі навалом. Можливо, варто пошвидше відвідати цей штат, адже скоро ці змії розмножаться до неосяжних кількостей.

4. Військово-історична реконструкція парку Юрського періоду.

Справа була в Південної Кароліни після лиха у Флориді. Учені пішли на поводу у пітонів, напевно ті їм щось вселили своїм гіпновзглядом … Гаразд, жартую, насправді вчені хотіли з’ясувати, чи зможуть пітони вижити за межами лабораторій і зоопарків. Для цього вони відпустили їх на волю (у просторий заповідник, звичайно ж з радіомаячки). Плюс до всього, всі особини були чоловічої статі, мовляв, вони не зможуть розмножуватися. Але ж Флорида то поруч!

5. Чумного мишам нічого втрачати.

У 2005-му з лабораторії в Нью-Арку втекли 3 миші з новим штамом вірусу чуми. Занадто просто, списувати цю втечу на людську недбалість. Напевно, вони вирубали одного із стажистів, забрали ключі, а йдучи, встромили йому в шию шприц зі словами: «Ха, хто тут крутий …»

Вчені стверджують, що ці миші померли незабаром. І небезпеки не існує, якщо вони не покусали кого-небудь або наплодили потомства.

6. Мухи в фруктах.

Як тільки хтось тікає, газети відразу ж напишуть про нього. Тим більше, якщо на ньому ставили експерименти. Але тільки не цього разу. Не напишеш же, що в зогнилому яблуці пробралася на воля муха.

Є багато правил у роботі з їжею для лабораторних вчених. Але нічого ж страшного, напевно … Адже багато мух на планеті, які постійно кружляють над нашими головами і сідають на нашу їжу. Або ж …, згадаємо для прикладу фільм «Халк неймовірний», де від однієї краплі зараженої крові людині стало погано. Раптом чергова муха перетворить вас на щось жахливе … або потужне і сильне. Ось так недавно в штатах з огризком яблука втекла заражена новим вірусом муха.

7. Тихе поведінка голубів може змусити вас почувати себе в безпеці.

Голуби вели себе тихо і спокійно, вичікуючи моменту, поки хто-небудь не забуде про той факт, що вони вміють літати. І ось одного разу це сталося. Один розумник відкрив вікно в американській лабораторії. У цей момент голуби як з ланцюга зірвалися: розбушувалися і відправилися геть. Тепер, якщо ви побачите танцюючих і співаючих голубів, то знайте, це ті самі … На них до речі ставили досліди з поліпшення інтелектуальних здібностей. Судячи з того, що вони це зробили досвід був успішним, і дав побічний ефект у вигляді отупіння лаборантів.

8. Коротконогі гончаки управляють розумом.

Ви коли-небудь читали «Бажання ботаніки»? Там описується довгий шлях рослин, за яким вони пройшли, для придбання нинішніх якостей і форм. Також, там говоритися і тієї жертві, яку вони принесли, щоб людство могло куштувати їх для підтримки свого життя, і щоб володіти всіма цими неосяжними територіями. Тепер же нам здається, що ми витрачаємо занадто багато зусиль для отримання такого дешевого сировини як їжа.

Але ви ще більше здивуєтеся тим затратам часу, грошей і сил, які люди витрачають для утримання лабораторій, де виводять “супер милих собак”. Так, є такі лабораторія в США. У цій лабораторії собачок вчать будувати милі оченята, кладучи голову на коліна людині, і як би умовляючи його врятувати собаку. Сподіваюся, вони і справді вчать їх розмовляти.

Ви не помітили, що все більше і більше собак знають цей трюк? У 1998 році 3 суки, втекли з лабораторії. Одна була вагітна …

9. Восьминіг зникає у темряві.

Дуже нерозумно давати людям знати про свою втечу, так думав цей мізкуваті восьминіг. Він вчинив дуже правильно і розсудливо. Більше того, він провертав свою аферу кілька разів.

Над його акваріумом перебувала витяжка, яка вела до складу з рибою. Восьминіг плескав на лампу водою з свого акваріума, яка, до речі, знаходилася поза поле зору камери.

Учені впродовж декількох тижнів задавалися питанням, чому лампа весь час перегорає. Потім, під покровом темряви, він відчиняв решітку і забрався на склад з рибою, а наївшись, йшов назад собі в акваріум.

Я іноді дивуюся історіям про втечу восьминогів. Не здивуюся, що одного разу прокинувшись від шуму вночі, зайду на кухню і побачу відкриті дверцята холодильника і восьминога поруч з ним. А через якогось експерименту, він скаже людським голосом: «Будеш молоко?».

10. Макаки Північної Кароліни.

Одного разу в Північну Кароліну завезли з Азії макак для вивчення і експериментів з вірусом поліомієліту. Незрозуміло яким чином, але піддослідні втекли на острів Морган, де поставили в незручне становище уряд США і транспортну компанію. Однак тепер, на цьому острові мавпи вільно розмножуються, адже ніщо не заважаємо їм цим займатися, тим більше коли всі умови на їх стороні.

Але ось у чому проблема, вони вже були інфіковані, так що незабаром їх спіткає жахлива доля. Вчені сказали, що можуть залишити їх у спокої, підтримавши тим самим їх безтурботне життя, але їм доведеться заплатити за це своїм життям.