Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 дивних тим, які потребують поясненні

Життя повне нез’ясовних явищ, таємничих предметів, людей, місць і подій, які потребують дослідження. Протягом останніх 30 років люди дуже сильно просунулися у вивченні археології, астрономії, комп’ютерних технологій, фізики, хімії, біології та статистики. Люди починають розуміти, як з’явилася планета Земля, і починають вивчати космічні аномалії. Деякі дослідження породили нові запитання про історичні події та наукових теоріях. Ми може тільки сподіватися, що люди з часом почнуть краще розуміти, як влаштований світ, рухаючись тільки в правильному напрямку.

10. Людина-зонт

У день вбивства Джона Кеннеді в Деалі Плаза, десятки людей знімали місце злочину. Найважливіші фото були зроблені Абраама Запрудером, на них була видна голова Кеннеді. Щоб розібратися, що ж саме сталося в той день, офіційне уряд вивчив кожен сантиметр наявних кадрів. У деяких випадках на фото були помічені дивні люди. Найпомітнішим персонажем була бабуся, яка стояла з камерою недалеко від місця злочину, але поліція її так і не знайшла.

Ще одна таємнича фігура на фото – людина з парасолькою. Його видно на кількох відеозаписах і фотографіях, включаючи плівку Запрудера. Він єдиний у Деалі Плаза, хто стояв з парасолькою, що було досить незвично для сонячного дня. Чоловік відкриває парасольку і піднімає його високо над головою саме в момент наближення лімузина президента. Потім він вертить парасольку за годинниковою стрілкою – і Кеннеді отримує кулю.

Після пострілу, людина з парасолькою сідати на тротуар біля дорожнього знака. Потім встає і йде з напрямку Техаського шкільного книгосховища. Поліція так і не змогла з’ясувати, хто був цей чоловік. Його історія була покладена в основу багатьох фільмів, включаючи фільм Олівера Стоуна. За версією слідства парасольку служив свого роду сигналом до пострілу. Або навіть він міг сигналізувати водієві лімузина, щоб той їхав повільніше. Свідки стверджували, що в момент пострілу лімузин Кеннеді повністю зупинився.

Менш відома теорія говорить, що людина з парасолькою використовував отруєний дротик, щоб знерухомити Кеннеді перед пострілом.
Ще одна людина, яка представляє інтерес, це темношкірий чоловік, що стоїть поруч з людиною з парасолькою. На зйомці Запрудера видно, що ця людина робить характерний випад в той момент, коли з ним порівнявся лімузин президента. Цей жест дуже схожий на нацистське привітання. Того ж темношкірого людини зняли в момент використання рації в будівлі Деалі Плаза.

У 1978 році після офіційного зверненні Комітету з політичних вбивств США до населення країни, людина на ім’я Луї Стівен Уитт назвав себе тим самим людиною з парасолькою. Він заявив, що приніс з собою парасольку, щоб привернути увагу президента і поставити йому питання. Ще один гіпотетичний людина з парасолькою – американець кубинського походження Мануель Артим. Він помер в 1977 році, незадовго до того, як почалися розслідування Комітету з політичних вбивств.

9. Таємничі стіни Берклі

На східному березі Сан-Франциско можна побачити дивні древні стіни на пагорбах. Небагато відомо про їх походження. Стіни побудовані з блізкостоящему базальтових конструкцій, які служать підставою стін. Камені знаходяться глибоко в землі і важать близько тонни. Стіни простягаються від Берклі до Мілпітас і далі, і на всій дорозі до Сан-Хосе. Деякі стіни з часом вже зруйнувалися, але подекуди вони чітко видно. У деяких місцях стіни перетинаються, раптово повертають і йдуть вгору по схилу. Однак, вони нічого не оточують, і, здавалося б, не служать практичної мети.

Стіни оточують гори і тривають до гори Діабло, де люди виявили дивний круглий камінь 9.1 метра в діаметрі. Найбільш збереглися стіни знаходяться на Монумент Пік, що на сході Мілпітас в Каліфорнії. У деяких місцях стіни досягають 1.8 метра у висоту і 0.9 метра в ширину. В одному місці стіни формують коло і замикаються за допомогою валуна. Сама конструкція виглядає старою, але її вік ще не дослідили. До прибуття європейців у цій місцевості жили індіанці, але й вони не користувалися цією конструкцією.

На заході від Сан-Франциско є ще одна кам’яна стіна, яка також привертає увагу. Вона складається з більш 400 акуратно складених каменів і розділяє півострів Томалес. Неясно, хто ж все-таки створив ці стіни, але деякі вважають, що їх побудували індіанські племена для захисту своїх територій. У 1904 році професор американського університету Джон Фрайер припустив, що стіну побудували китайці, які прибули до Каліфорнії ще до європейців. Деякі дослідники помітили, що схожі стіни можна побачити в Массачусетсі, Вермонті і Мейні. Деякі частини стіни Берклі вже пішли тріщинами, в яких можна побачити давно засохлі стовбури дерев, що свідчить про те, що ці стіни знаходяться там вже дуже давно.

8. Втрачені записи Аполло 11

Історики сперечаються, чи правда найважливіше відео в історії втрачено. 21 липня 1969 пряма трансляція Ніла Армстронга і Базза Олдріна, прогулюються по Місяцю, транслювалася в усьому світі. Шістсот мільйонів людей, або п’ята частина людства стежили за трансляцією. Відео було дуже розмитим через технічного обладнання того часу.

Спочатку цей використовуваний формат неможливо було відтворити за допомогою телевізорів того часу, тому записи були переведені в інший формат Оптичні обмеження монітора і камери помітно зменшили контраст, яскравість і дозвіл оригінального. Також конвертація додала у відео стороннього шуму.

Ви напевно думаєте, що представники НАСА розуміли важливість оригіналу відеозапису у форматі SSTV і зберігали його при необхідній температурі і в безпечних умовах. На жаль, не цього разу. У 2006 році з’явилася інформація, що НАСА втратили 700 коробок магнітних записів, включаючи запис прогулянки по місяцю. Це було величезною помилкою, тому що зараз відео формату SSTV можна зробити набагато чіткіше. Ця помилка призвела до низки заяв про те, що сама прогулянка по місяцю була всього лише театральною постановкою.

7. Залишки суперновітньої G1.9

За відомостями НАСА G1.9 – це залишки новітньої зірки в галактиці Чумацький Шлях. Їй всього 140 років, що для такого типу зірок дуже мало. Цей вік здався спірним російським ученим, т.к. на початку 1860-х про цю зірку ніде не говорилося. Однак НАСА стверджує, що збільшення яскравості світіння зірки в останні 25 років свідчить про те, що вона є молодою. Відкриття зірки відбулося на конференції НАСА 14 травня 2008. При цьому було заявлено, що це те відкриття, до якого прагнуло людство впродовж останніх 50 років.

Деякі вчені не згодні із статусом нового небесного тіла, тому що воно може бути супутником планети Ікс або Нібіру. Вперше G1.9 була відкрита в 1984, тоді ж ходили чутки, що в США відкрили дивну планету. У 2012 з’явилися відомості, що іспанські астронавти виявили планету вдвічі більше Юпітера, що знаходиться за Плутоном.

Тоді ж іспанські учені встановили, що об’єкт сформувався за тим же сценарієм, що і сонце. На їх думку, його історія нагадує історію Немезіс, зірки, яку складно виявити. Іспанська команда з’ясувала, що коричневий карлик рухається навколо сонця на відстані близько 95 000 астрономічних одиниць (1.5 світлових років) під хмарою Оорта. У листопаді 2010 року в науковому журналі опублікували дослідження астрофізиків Джона Матезе і Даніеля Вітмір, які припустили, що існує двійник сонця, крупніше юпітера, в хмарі Оорта. Дослідника назвали цю планету Тиш.

Іспанські астрономи заявляють, що вони з великим інтересом стежать за G1.9 через недавні гравітаційних змін в хмарі Оорта. У 2010 повідомлялося, що Плутон поміняв свій колір, що могло статися завдяки збільшенню температури. В останні кілька років НАСА виявили дві нові місяця навколо Плутона, що свідчить про те, що в його радіусі знаходиться більше об’єктів, ніж вважалося раніше. Цей факт зацікавив іспанських учених, які не заперечують, що G1.9 впливає на Плутон.

6. Колії доісторичних возів на Мальті

Колії Мальти – це доісторична пам’ятка, розташована поряд з скелею Дікглі на східному березі Мальти. Мальта – це південно-європейська країна, яка знаходиться в центрі Середземного моря, в 80 кілометрах від Сицилії. Одна з таємниць Мальти – це колії доісторичних возів, вони представляють собою цілу мережу доріжок в камені. Перша згадка про них датується 1647 роком, коли Жан Франческо Абела припустив, що їх використовували для перевезення каменів з каменоломень до моря для подальшого транспортування до Африки.

На сьогоднішній день все ще незрозуміло, як з’явилися і використовувалися ці колії. Більшість археологів припускають, що сталося це близько 2000 року до н.е., коли нові мешканці прибули на Мальту з Сицилії. Колії можна знайти на Мальті і на Гозо, але близько кручі Дингли утворюють щось на зразок пробки, а потім розходяться в різних напрямках. У середньому поглиблення доходять до 60 сантиметрів у глибину і відстань між доріжками від 110 до 140 сантиметрів. У деяких місцях колії утворюють перехрестя, що чимось схоже на залізницю. Тому це перехрестя назвали Клепхем, в честь станції в Лондоні.

Ці колії можна побачити на всій кам’яній поверхні Мальти. Деякі з них простягаються до сотні метрів в довжину і направляються до води. Багато хто намагався пояснити появу цих колій, наприклад, в результаті використання саней. Хтось вважає, що ці пази служили іригаційної системою. Недавні дослідження показали, що вони могли з’явитися через вплив дерев’яних коліс возів на вапняк. Якщо так і було, вони є свідченням древньої мережі перевезень на Мальті.

5. Кратер Землі Уїлкса

Земля Уїлкса – величезний район у східній Антарктиді, названий на честь лейтенанта Чарльза Уїлкса, який командував експедицією США 1838. Під час експедиції Вілкс знайшов докази, що Антарктида – це материк. У 1962 році людина на ім’я Р.А.Шмідт став першим, хто припустив, що за Землею Уїлкса знаходиться гігантський кратер. Його теорія грунтувалася на гіпотезі сейсмічних і гравітаційних аномалій у цій області. У 2006 група дослідників під проводом Ральфа геть Фріза і Ларамі Поттс за допомогою гравітаційних вимірювань супутників НАСА довели, що там є кратер 480 кілометрів шириною. Величезний кратер знаходиться на 70 градусах південної широти і 120 градусах східної довготи. Можливий час його формування – 250 мільйонів років тому.

Аномальне освіта перебуває всередині більш широкого кільця, яке можна виявити за допомогою знімків. Якщо об’єкт на фото це кратер, то судячи з розрахунків, він повинен бути в п’ять разів більше того, що з’явився причиною Мел-палеогенового вимирання.
Виходячи з часу виникнення кратера, можна стверджувати, що він також вплинув на Масове пермське вимирання, яке відбулося 250 мільйонів років тому, і яке вважається найбільшим вимиранням з часів появи життя на Землі. У 2012 році повідомили, що в зразках, взятих з центру Землі Уїлкса, присутній елементи тропіків. Дослідникам вдалося відтворити рослинний світ Антарктиди, і вони виявили, що 52 мільйони років тому на континенті були тропічні і субтропічні ліси. Наукова оцінка показала, що зимова температура на березі Землі Уїлкса 50 мільйонів років тому була вище 10 градусів Цельсія.

4. Аномалія Балтійського моря

19 червня 2011 шведська команда дайверів під назвою Океан Ікс здійснила дивне відкриття в Балтійському морі. Того дня дайвери Океану Ікс використовували звукове обладнання для виявлення, як вони писали «дуже дивного 60 метрів в діаметрі циліндра». Після того, як його сфотографували і знімки опублікували в пресі, багато хто помітив його схожість з космічним кораблем Тисячолітній сокіл з Зоряних Воєн.

Засновник Океану Ікс Пітер Ліндберг сказав: «Спочатку ми думали, що це всього лише камінь, але це виявилося щось інше. Так як в Балтійському морі немає вулканічної активність, наша знахідка виглядає ще більш незрозумілою ». У 2012 році дослідники знову повернулися на місце знахідки з 3D сканерами та іншою технікою. Після дослідження об’єкта, було заявлено, що все електронне обладнання припиняло працювати в радіусі 200 метрів від об’єкта. Після ближчого дослідження, об’єкт був описаний як величезний гриб з товстою опорою 8 метрів у довжину і з 4-метровим куполом на вершині. На об’єкті були помітні прямі лінії, прямі кути і заокруглення камені.

У липні 2012 виникло припущення, що це нацистська система виявлення ворожих підводних човнів, щось на зразок радара. Якщо це насправді так, то це важливе історичне відкриття. Також це пояснить той факт, що електронне обладнання не працює поруч з об’єктом.

Історією також зацікавилися деякі уфологи, які стверджують, що це космічний корабель з іншої планети. Перші дані цих вчених містять інформацію про будову об’єкта, а саме що там є сходи, прохід і маленький вхід. Також є припущення, що ця аномалія знаходиться в кінці величезної посадкової смуги. У 2012 також були опубліковані статті, в яких говорилося, що цей об’єкт не що інше, як просто величезна підводна скеля, але багато хто з цим не згодні. Далі цю історію засекретили, також як і місце розташування об’єкта в Балтійському морі. Повідомлялося, що недалеко від цього місця проходили дослідження американських і російських військових.

3. Карта Вінланда

У 1960 році стало відомо про поселення вікінгів на березі Ньюфаундленду. Це відкриття послужило доказом того, що вікінги прибули до Північної Америки задовго до того, як це зробив Колумб. Як говорилося в Сазі про ісландців, великий дослідник Лейф Еріксон заснував скандинавське поселення в Північній Америці під назвою Винланд близько 1000 року. Винланд згадується в роботі Адамі з Бремена в 1075 і Книзі про ісландців 1122. За цими даними Барні Херолфссон виявив Америку приблизно в 986 році, на шляху з Ісландії до Гренландії. Ці розповіді і змусили Лейфа Еріксона відправитися в цю місцевість.

У 1957 новина про мапі Вінланда дізнався весь світ. Цю карту називали картою світу 15 століття, в якій міститься унікальна інформація про скандинавської експедиції до Америки. Крім Африки, Азії та Європи, на півдні зображена земля на півдні Гренландії під назвою Винланд. Це відкриття шокувало вчених, які намагалися з’ясувати походження карти. Пергамент карти говорить про те, що її створили десь між 1423 і 1445. Деякі вважали цю карту підробкою, інші оригіналом.

Наприкінці 1960х було оголошено, що хімічна експертиза чорнила карти показала їх приналежність до 20-му віці. Якщо конкретніше, було виявлено наявність анатаза, синтетичного барвника, який використовували тільки з 1920х років, однак цей барвник в натуральному вигляді використовувався вже в середні століття. Ускладнило ситуацію те, що на карті також було виявлено невідомий речовин, можливо воно з’явилося через неакуратних експериментів над документом. Для підтримки справжності картки можна сказати, що червоточини, виявлені на пергаменті, відповідають тим, що були виявлені на середньовічних книгах, що може свідчити про те, що карта довгий час лежала в книзі.

Цікаво, що Гренландія зображена у вигляді точно окресленого острова, повністю відповідає реальним контурах, в той час як зображення Норвегії є вкрай неточним. На карті також є територія, дуже схожа на Японію.

Багато істориків вважають, що ця карта може бути копією карти 1430х років італійського мореплавця Андреа Біанко. Зараз карта знаходиться в Єльському університеті, і її власники впевнено заявляють, що вона справжня. Незважаючи на суперечки з цього приводу, вартість карти оцінюється в 25 мільйонів доларів. Можливо, це перша карта, яка показує Америку.

2. Осклованими форти

У 1777 році людина на ім’я Джон Уілліамс, який був одним з перших британських геологів, описав явище осклованих фортів. Цим ім’ям він назвав кам’яні утворення, або стіни, які утворилися в результаті дії великих температур. Це явище спантеличило багатьох вчених, тому що вони не могли з’ясувати, як це могло статися. На сьогоднішній день немає загальноприйнятого методу скління об’єктів великого розміру. Температури, необхідні для осклування в даному випадку, співвідносяться з температурами при вибуху ядерної бомби. У світі вже виявлено безліч таких осклованих структур, близько 80 існує тільки в Шотландії.

Ці форти розрізняються за віком від неолітичного до романського періодів. Ці структури досить широкі і нагадують дамбу. Вони сформувалися під впливом температур, і на багатьох з них є сліди вогню. Але одних температур недостатньо; для осклування після впливу температури об’єкт повинен дуже швидко охолодитися, що дає часткам міцніше зв’язатися один з одним. Про процес вітрифікації (осклування) знову заговорили, коли в 2012 році вчені стали його використовувати для збереження органів і тканин при низьких температурах.

Багато істориків не згодні, що оскловані форти – це результат ретельного і продуманого впливу вогнем. Для цього необхідно було підтримувати температуру між 1050 і 1235 градусами Цельсія, що було б досить проблематично. Також незрозуміло, з якою метою це було зроблено. Деякі вважають, що це явище було результатів впливу сильних спалахів на сонці: плазма іонізований газ в атмосфері, він перетворився на гігантський електричний вибух, який міг розплавити і осклованими камінь. Відомо, що під час сонячних штормів, сонце іноді викидає величезні потоки плазми. Але на даний момент оскловані форти є однією з найбільш дивних аномалій на Землі.

1. Північноамериканська теплова хвиля 2012

До кінця ще не зрозуміло, що ж стало причиною посухи в Північній Америці в 2012 році, але дивні погодні закономірності вже давно впливають на повсякденне життя. Екстремальна погода почалася в березні 2012 року, коли було зареєстровано більше 7000 випадків екстремально високих температур в Північній Америці, зокрема в США і Канаді. Водночас західні штати і деякі райони Канади страждали від холоду. У березні 2012 в Орегоні пройшов сніг, в той час як в Чикаго температура була вище, ніж зазвичай.

У червні 2012 в Північній Америці стався ряд сильних штормів. В результаті 22 людини загинули і 3.7 мільйонів постраждали від стихії. У липні і серпні сталася ще одна погодна аномалія, що призвело до 100 смертям в США і Канаді. Загинули рослини, і світовій економіці було завдано значної шкоди. Тоді США звернулися за допомогою з експортом до Росії, але і в Росії в той час була сильна засуха. У результаті ціни на продукти у всьому світі зросли.

Незважаючи на дуже високі літні температури в багатьох штатах США, в деяких місцях, як, наприклад, на північному заході штату Вашингтон, температура повітря нижче норми. Погодні аномалії призвели до того, що багато знову згадали про кінець світу, який передрікали індіанці Майа. Було безліч заяв про те, що до Землі наближається велика планета, з якої не вдасться уникнути зіткнення.

У 2012 році посуха в Північній Америці призвела до катастрофічних наслідків для економіки США і Канади. Цю катастрофу назвали самої «дорогою». У липні 2012 97% льодовика в Гренландії піддалося таненню, що є максимумом за весь час спостережень. Вчені стверджують, що погодні аномалії безпосередньо пов’язані з парниковим ефектом.

Так що на випадок подібних 2012 випадкам страхування майна юридичних осіб та інше страхування – найкраща послуга в нашому нестабільному світі