Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 незвичайних способів застосування крові

Кров. Тільки одне слово викликає в голові жахливі образи розчленованих трупів, автокатастроф та іншої чорнухи. Червона рідина – це нагадування нам про нашу смертності, але це все психологія. Саме тому, крові надають мало не магічні властивості.

1. М’ясний клей.

На м’ясокомбінатах постійно залишаються «зайві» шматки м’яса. Ці шматки не вписуються в стандартну лінійку продукції. І щоб зробити їх привабливими в очах покупців, їх склеюють кривавим клеєм, який містить трансглютамінази. Зазвичай, ця речовина роблять з яловичої крові, але іноді і зі свинячої. Технологія виробництво цього клею, після останньої модернізації, привела ця речовина до виду незрозумілою рожевою слизу, яка зовсім не корисна для людини. Через це виникло безліч суперечок, у тому числі і на релігійному грунті. Але це далеко не всі проблеми. До речі, саме за допомогою цього шкідливого для людського організму речовини виробники маскують м’ясо, яке трохи залежалася на прилавку.

2. Кров мечехвоста.

Людина – вершина харчового ланцюжка, хоча іноді його їдять навіть ті, хто знаходиться в самому низу. Але як цар усіх звірів, він має право робити зі своєю «їжею» все, що захоче. Деякий час тому, він вирішив випатрати мечехвоста і виявив блакитну кров. Його кров виявилася джерелу корисних властивостей. Вона здатна якщо не вбити, то хоча знешкодити будь-яку бактерію.

Кров мечехвоста використовують в тестах на наркотики, а також з її допомогою переконуються в стерильності кардіостимуляторів. Стільки крові потребує чимало жертв. На потреби тільки однієї лише медицини виловлюють близько 500 мечохвостів на рік. Потім їх відпускають, але виживають не всі. Найменше шансів у самок. Мабуть, для них викрадення, кровопускання, а потім несподівана свобода в незнайомому місці заподіює величезний стрес. Щоб уникнути зникнення виду вчені вчаться синтезувати кров мечехвоста в лабораторіях.

3. Кров’яні цеглу.

Британський архітектор Джек Монро досліджував практично всі кровоссальні види, які мешкають на планеті, перш ніж прийти до висновку, що вся кров, яка висмоктується з жертв, до речі в основному вона належить коровам, витрачається даремно. Зазвичай люди думають про якихось хімічних експериментах з кров’ю або намагаються пристосувати її до їжі, але Монро – архітектор, і в першу чергу він подумав про будівництві. Він вирішив створити цегла, з кривавою основою. І що найдивніше, йому це вдалося.

Він змішує її з піском, водою, консервантами і анти-коагулянтами. Потім викладає за формами і засовує в піч. Архітектор вважає, що таке виробництво допоможе спростити і здешевити роботу цегельних заводів, а, відповідно, дешевше стануть і будівлі. А в місцях, де існують проблеми з ресурсами цей спосіб стане ще одним відмінним рішенням.

4. Ритуал.

Австралійські аборигени пропоную нам ще один спосіб використання людської рідини. Як і у кожної народності, у них є своє бачення початку світу, який вони називають «Сон». «Сон» відноситься до того періоду, коли все було молодим і тільки готувалося до створення. Тоді прокинувся «Предок» і почав будувати Землю, створюючи таким чином сучасний світ. Ця віра заснована на важливості єднання з природою – священність Землі. Аборигени підтримують свою історію за допомогою обряду під назвою «Сон». Ця церемонія включає в себе пісні, танці, звуки діджеріду і стукіт палиць.

Ключовою частиною обряду є кров, як символ фізичного контакту з духовним світом. Корінні народи бачили поклади червоної охри і вважали, що в цих місцях була поранена Земля. Таким чином, вони вважали, що в крові є домішка охри.

5. Фарба.

Десь в Брукліні живе художник на ім’я Вінсент Кастилія. Він робить фарби з використанням своєї власної крові. Як і багато, він починав з малого, спочатку доїв з себе кров на дрібні малюнки, а потім його пристрасть переросла в шедеври, які вище його зростанням.

Кастилія стверджує, що йому потрібно як мінімум 30 флаконів крові для однієї картини. І як він зізнався репортерові, він зливає близько 15 флаконів за раз. Але раніше він розпоряджався кров’ю недбало, і занадто у великих кількостях брав за раз. Можливо через регулярної втрати крові з одним з його легенів стався колапс. Але це коштувало того, адже його картини продаються за десятки тисяч доларів.

6. Чари менструального зілля.

Кров завжди вважалася найважливішою частиною в магічних ритуалах і обрядах. Ну а коли справа стосується любовної магії, то тут вже не обійтися без менструальної крові, яка вважалася, в давні часи, символом родючості, любові і здоров’я.

Деякі культури вірили в особливу магію: якщо додати кілька крапель в їжу чоловіки, то він обов’язково закохається в жінку, якій належала ця кров. А якщо додавати в їжу або напій чоловікові, то він ніколи не покине свою дружину. А в римській культурі вірили, що подібний ефект буде, якщо чоловік додасть крові в їжу жінки. Цікаво, звідки у чоловіка менструальна кров?

Ще менструальную кров використовували в чорній магії, коли хотіли когось зробити безплідним або просто вбити. Але насправді, пити кров – це безумноство. Ніякого магічного ефекту не буде. Тим не менш, в Сінгапурі недавно одна покоївка підлила роботодавцю в каву свою менструальну кров, щоб він став трохи добрішими до неї і підвищив зарплату.

7. Стародавні астронавти.

Феномен груп крові досі не ясний до кінця. Може бути, це тому, що їх виявили тільки трохи більше століття тому? Але деякі люди вже мають свої теорії на цей рахунок. Одна з них оповідає про прибульців, які поряд зі своїми технологіями подарували нам різноманітність в крові. І тепер їхні нащадки серед нас.

У світі всього 4 групи крові, які в свою чергу діляться на позитивні і негативні. Існують деякі складнощі через такого розмаїття. Наприклад, організм вагітної жінки з негативним резус-фактором бореться з кров’ю її плоду, в якому тече позитивна кров. Тобто кров жінки виробляє антитіла проти власного плоду. Це може призвести до того, що дитина народиться з хворобою або трапиться викидень.

Все це тільки доводить дуже дивну теорію про древніх прибульців. Негативний резус фактор властивий все рептиліям (а значить і динозаврам, які з’явилися задовго до нас), ну, а позитивний резус-фактор в людській популяції дістався нам від когось ще. Це скоріше всього був той самий збоченець, хто вирішив зайнятися сексом з ящіркою.

8. Криваві млинці.

Що ви зазвичай додаєте до млинців? Згущене молоко, варення, сметану, шоколад, може, якихось ягід? Однак, шведи і фіни печуть млинці з кров’ю. Це і називається кривавим млинцем. Готується таке високо-тромбоцитную блюдо як звичайно, просто в кінці додається кров тварини.

Це досить популярне блюдо в північних країнах. Хороший джерело заліза і білка. Зазвичай млинці подають брусничним варенням або просто ягодами в цукрі. А кров можна купити в супермаркеті в невеликому контейнері. Добре що хоч не з менструальної …

9. Зміїна кров.

Вчені виявили, що кров пітона може бути корисною для ссавців, особливо для їх серця. У пітонів є невеликі проблеми з шлунком: коли він проковтує якусь тушку, він збільшується в рази. Серцю потрібно чимало енергії, щоб накачати кров’ю орган. Щоб розігнати кров, серце теж збільшується. І під час цього процесу (коли збільшується шлунок, а в слід за ним і серце) в крові підвищується рівень жирних кислот. Для тестування, кров з жирними кислотами перекачали в мишей. Їх серце також збільшилася в розмірах (і трималося так протягом декількох тижнів), і без яких-небудь згубних наслідків. Поки рано проводити досліди на людях, але передумови ведуть до можливого зцілення серцево-судинних захворювань у людей.

10. Незамерзайка.

Пересадка органів за останнє десятиліття просунулося на кілька кілометрів вперед. Але все одно залишається ще багато проблем, наприклад, коли орган потрібно кудись перевезти. Органи живуть протягом декількох годин, потім вони стають непотрібними. А заморожування вбиває клітини, зневоднюючи їх.

Рішення проблеми криється в деревних жаб. Вони при низьких температурах можуть заморозитися, а потім відтанути, як ні в чому не бувало. У їх крові присутній білок, якого немає в людській. Він виробляє цукор, які запобігає втраті води з клітин. Жаби заморожують частина води в клітинах, а потім розчиняють там цукор, він вбирається і при розморожуванні утримують вологу. Якби вчені навчилися витягати цей білок з крові жаб, то змогли б врятувати незліченну кількість життів.