Search
Monday 19 November 2018
  • :
  • :

Як вибрати домен ім’я?

domen

Як вибрати доменне ім’я для своєї компанії? Припустимо, у вас є магазин «Ігри для дівчаток», ви хочете продавати не тільки за прилавком, а й в мережі. Варто серйозно задуматися про вибір доменного імені. На що звернути увагу і на чому сконцентруватися?

По-перше, домен повинен бути легко вимовляємо і читаємо, ідеально, якщо він збігається з ім’ям компанії, але якщо назва довге, постарайтеся, щоб домен відбивав хоча б суть компанії, напрямок її діяльності. Уникайте абревіатур, сторонній людині складно запам’ятати набір букв, які він побачив десь на рекламному щиті.

По-друге, переконайтеся, що обраний домен вільний. Ви довго намагалися, вибираючи назву, намагаючись бути унікальними, а виявилося, що такий домен вже зайнятий. Домени можуть бути першого рівня, такі як .ru, .com або другого, третього, четвертого і т.д. рівня – .com.ru, .net.ru, .org.ru або з вмістом домену безкоштовного хостингу – .narod.ru. До речі зареєструвати домен ua ви можете за посиланням по самій доступній ціні в Україні!

Якщо домен зайнятий, можете вибрати аналогічне ім’я другого або третього рівня або реєструвати сайт на безкоштовному хостингу (там домен йде в подарунок). Але все це збільшує довжину домена. З’являться додаткові точки, слова, які важко запам’ятати. На безкоштовному хостингу приготуйтеся до рекламних банерів і забудьте про унікальність і престиж сайту. До того ж, якщо людина запам’ятає ім’я домену, прийшовши додому, він буде шукати, перш за все, по домену першого рівня, а якщо там знаходиться ваш конкурент, то можна втратити клієнта. У разі технічних проблем на безкоштовному хостингу дані можуть бути загублена, адміністрація не робить резервних копій.

Добре, якщо домен короткий, але якщо у вас є побажання вписати ім’я фірми, що складається з декількох слів, можете написати разом чи через дефіси, обидва варіанти не надто гарні, так як ускладнюють читабельність і запам’ятовуваність імені.