Search
Monday 19 November 2018
  • :
  • :

Все що потрібно знати про інвестиції

Венчурні інвестиції і їх особливості

Сучасний світ, яким ми його знаємо, був би неможливий, якби не венчурні інвестиції. Ви запитаєте, як сучасність пов’язана з економічним поняттям? А справа в тому, що саме завдяки інвестиціям такого типу результати нікому невідомі винаходів і стартапів сьогодні перетворилися в предмети, без яких наше життя сьогодні була б зовсім не такий, як ми її знаємо. Саме венчурним інвестиціям і присвячена сьогоднішня моя стаття.

Венчурні інвестиції це

Саме по собі поняття «венчурні інвестиції» досить молоде. Воно з’явилося в 70-80-х роках XX століття в економічній літературі США. Навіть сама назва цих інвестицій походить від англійського слова «Venture», тобто ризиковане підприємство. Якщо говорити в двох словах, то такі інвестиції спрямовані на фінансування нових компаній або навіть просто ідей, так звані стартапи, які самостійно не мають коштів для того, щоб зробити свій бізнес успішним. Природно, такі інвестиції пов’язані з великим ризиком і, як правило, на тривалий термін. Однак саме завдяки венчурним інвестиціям з’явився на світ перший персональний комп’ютер, найбільша соціальна мережа в світі Facebook і інтернет-гігант Google.

До речі можемо вам порадити цікавий матеріал про інвестиції в Україну за активним посиланням!

Заробити на венчурних інвестиціях

Відразу хочу обмовитися, що якби венчурні інвестиції були б не вигідні, то ми не спостерігали б зростання приватних інвесторів та інвестиційних фондів, готових вкласти гроші в стартує бізнес. І хоча, за статистикою, близько 70-75% таких інвестицій виявляються невдалими, що залишилися приносять інвестору дохідність в тисячі відсотків. Такий прибутковістю можуть похвалитися лише одиниці фінансових інструментів, тому венчурні інвестиції залишаються популярними і затребуваними. Але, як і в будь-якому інвестуванні для того, щоб максимально знизити ризики втратити гроші, до об’єкта вкладення потрібно підходити вкрай відповідально. Взагалі ж весь процес венчурного інвестування можна розділити на кілька обов’язкових етапів.
Напрямок інвестицій

Для початку потрібно визначитися з напрямком вкладень грошей. Як цей напрямок вибрати? По-перше, це має бути вигідно. Тому потрібно орієнтуватися на ситуацію, яка сьогодні складається на фондових ринках. Ідеально було б взагалі знайти невикористану нішу, якесь інноваційне спрямування, яке взагалі не представлено на ринку і не має конкурентів. Першим завжди дістаються вершки – тому потрібно орієнтуватися саме на такі проекти.

По-друге, було б непогано розбиратися в обраному напрямку. Хоча б в загальних рисах. Це необхідно, щоб було простіше уявляти собі шляхи виведення бізнес-проекту на рівень успішної компанії. Також такі знання можуть допомогти зрозуміти, якщо щось піде не так і не стати жертвою обману.
Стратегія розвитку

Вибрати проект під венчурне інвестування – тільки перший крок. На наступному етапі потрібно створити стратегію розвитку майбутнього проекту. Для початку необхідно проаналізувати всю господарську діяльність підприємства, можливо, для цього буде потрібно залучити професіоналів. Краще на цьому етапі витратити гроші, ніж втратити всю суму інвестицій. Можливо, для перспективи майбутнього розвитку компанію доведеться переоформити в інший тип – АТ, ЗАТ та ін.
Укладання договору

Наступний крок – юридична підписання контракту. Знову ж таки, якщо Ви не фахівець в юриспруденції, варто найняти для цього професійного юриста. Спочатку правильно складений договір допоможе уникнути помилок і спочатку прописати Ваші умови співпраці. Крім того, правильно складений договір – запорука успішної співпраці.
Контроль своїх коштів

Велика кількість інвесторів, які віддають перевагу саме венчурні, а не портфельні інвестиції, постійно стежать за своїми «підопічними». Крім того, вони часто допомагають таким проектам своїми порадами, діляться досвідом і активно беруть участь в їх розвитку. Іноді зв’язку інвестора допомагають інноваційної компанії досягти більшого, ніж просто залучення гроші. Проводячи контроль за діяльністю такої компанії, інвестори беруть участь в плануванні її дій, сприяючи розвитку.