Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

Все про психологів і їхні консультації

v-chem-raznitsa

Гортаю в соціальних мережах публікації психологів і просто людей, які цікавляться цією темою. Трапляються, здавалося б, цікаві міркування і спостереження. Деякий час назад навіть позаздрив би гостроті погляду і точності формулювань, але картина світу настільки вже змінилася, що волосся на голові ворушиться від усвідомлення того, що і сам зовсім недавно міркував так само.

Практично всі публікації побудовані на спробах дати пояснення того, що відбувається. І чим тонше, вишуканіші і оригінальне пояснення, ніж більш складні взаємозв’язки воно розкриває, чим більше чинників враховує, тим більше воно вражає уяву читача і тим більше істинним йому здається. Прості пояснення, будь вони тричі істинними, нікого не чіпають. Банальна істина – вже не істина. Всім хочеться нових відчуттів, хочеться, щоб почухали в якомусь новому місці якимось новим способом – тільки тоді виникає шукане відчуття прихованої за всім за цим глибокої правди.

До речі, якщо ви шукаєте хороші послуги: психолог консультация по самій доступній ціні!

Тому і доводиться изгаляться – вибудовувати все більш складні заплутані багатоходівки пояснень, знаходити все більш неочевидні взаємозв’язки і робити з цього все більш несподівані висновки. І чим красивіше виходить нова схема – чим більше хитромудрий її візерунок, ніж драматичніше сюжет і чим дивовижніше розв’язка – тим більше правдивої і цінною вона здається і читачеві, і її автору. Аплодуємо і розходимося задоволені один одним.

Але всі ці пояснення шиті білими нитками. За ними немає нічого, крім бажання знайти для себе опору там, де її немає і бути не може. Проаналізувати, пояснити, зрозуміти, вибудувати нову теорію – все для того, щоб відчути хоч якийсь контроль над ситуацією і уникнути лякає почуття нічого-ні-розуміння. Життя, як була чорним ящиком з підписаними входами і виходами, так нею і залишилася, але хороша красива теорія про вміст і логіку цього ящика дуже заспокоює.

І добре, коли це робиться, щоб справити враження на іншу людину – на потенційного клієнта, наприклад. Треба ж якось дати йому зрозуміти, що ти розбираєшся в житті на недоступному для нього рівні. Але сама жах в тому, що частіше це робиться, щоб вразити самого себе – щоб і самому повірити, що щось в цьому житті розумієш, і що не дарма витратив довгі роки на вивчення психології. І чим більше круті об’яснялкі ти навчився вибудовувати, тим якісніше вони тебе заспокоюють і тим більше враження справляють на клієнтів. Профіт!

І якщо є на світі причина для професійного вигорання серед психологів, то це саме вона – глибоко захована від самих себе брехню щодо свого розуміння життя і людської психології, помножена на професійну необхідність в цих питаннях розбиратися. Коли дуриш тільки самого себе, це ще не так страшно, але коли обман лягає в основу професії, біди вже не минути.