Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

Як вибрати тонометр для домашнього використання

Небезпека гіпертонії полягає в тому, що вона протікає практично непомітно. У початковому періоді хвороби людина може себе погано почувати, у нього болить голова і спостерігається нудота, але з часом організм звикає і симптоми минають.

Ви думаєте, що все повернулося в норму, а в цей час гіпертонія робить свою чорну справу: працюючи під високим тиском, зношуються судини, скорочується ресурс серцевого м’яза.

Ось чому дуже важливо мати вдома тонометр, особливо літнім людям або тим, хто веде малорухливий або сидячий спосіб життя.
Влаштований тонометр досить просто, головними його елементами є манжета і пристрій контролю пульсу (стетоскоп або електронний датчик).

Найкращий інтернет-магазин де ви можете купить тонометр автоматический HealthPoint по самій вигідні ціні!

У манжеті, одягненою на плече, зап’ястя або палець, нагнітається тиск, злегка перевищує передбачуваний верхня межа артеріального тиску (систолічний).

При цьому судини пережимаються і кровотік в руці призупиняється. Нацьковуючи повітря з манжети, тиск в ній поступово знижують, одночасно реєструючи пульс.

Коли тиск в манжеті відповідатиме систолическому, кровоносна система почне проштовхувати кров в руку.

Це явище буде супроводжуватися появою гучних ударів пульсу в стетоскопі або електронному датчику. Як тільки тиск в манжеті стане менше нижньої межі (діастолічного), кровотік в руці повністю відновиться і пульсації припиняться.

Помічаючи моменти початку та припинення пульсацій, визначають верхнє і нижнє артеріальний тиск.

Види тонометрів

Тонометри поділяються на три основні категорії:

Механічний.
Такий прилад забезпечений стрілочним манометром і стетоскопом, тиск в манжету нагнітається вручну за допомогою гумової груші.

Напівавтоматичний.
У таких моделях удари пульсу реєструє електронний датчик, значення артеріального тиску відображаються на електронному табло. Манжета накачується, як і в механічних моделях, вручну.

Автоматичний.
Ці моделі відрізняються від напівавтоматичних тим, що тиск в манжеті нагнітається за допомогою електронасоса. Підбурювання повітря теж здійснюється автоматично.

Крім наведеної класифікації існує ще одна: як уже говорилося, манжета у різних моделей може одягатися на плече, зап’ястя або палець. Усі механічні моделі комплектуються тільки плечовими манжетами.