Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 незвичайних великодніх традицій з усього світу

У Сполучених Штатах Америки напередодні Великодня прийнято ховати в різних затишних місцях по всьому будинку і двору розфарбовані яйця та солодощі. Недільного ранку діти беруть великі кошики і відправляються на пошуки пасхальних дарів, вірячи в те, що їх приніс гігантський чарівний кролик. Америка – не єдина країна в світі, в якій існують такі своєрідні традиції святкування Воскресіння Ісуса Христа. Читайте статтю і переконаєтеся в цьому самі.

10. Чеська Республіка

Згідно з традицією, в Чехії на Великдень молоді люди виготовляють з лози спеціальний батіг, яким потім б’ють вподобаних дівчат. Останні в знак подяки дають їм розфарбоване яйце чи пригорщу монет. Тих, хто постарше, можуть почастувати склянкою доброго віскі. Звучить дивно, але якщо дівчина в цей день не отримала удар батогом, значить, вона нікому не подобається. Така неувага з боку чоловічої статі вважається образливим і образливим.

Наступного дня після Пасхи дівчатам надається можливість відігратися на хлопцях за кнутованіе. Вони виходять на вулицю і обливають крижаною водою вподобаних молодих людей. Веселощі триває до самого вечора, головне – не захворіти після цього!

9. Кіпр

Схоже, Пасха – це не стільки свято, скільки привід над кимось познущатися або що-небудь зруйнувати. Взяти, приміром, Кіпр. Тут, так само як і в Америці, прийнято влаштовувати полювання на великодні яйця – але це для маленьких дітей, тому що підлітки бавляться куди серйознішим способом.

На Кіпрі існує давня традиція, згідно з якою на Великдень хлопчаки з різних районів влаштовують між собою змагання з розпалювання самого великого багаття. Команда-переможець отримує право до кінця року хвалитися перед іншими своєю перевагою. На Кіпрі не так-то легко відшукати деревний матеріал для розведення багаття. Хлопчаки борються за кожну тріску, часто із застосуванням грубої сили. Конфлікти, так само як і наслідки такої недитячою забави, бувають настільки серйозними, що доводиться навіть викликати поліцію, але чого тільки не зробиш в ім’я Великодня!

8. Бермудські острови

Щоб символізувати воскресіння Ісуса Христа та вознесіння Його на небеса, жителі Бермудських островів на Великдень запускають повітряних зміїв, правда, не зовсім простих. Це особливі пасхальні повітряні змії, на виготовлення та дизайн яких люди часом витрачають цілі тижні. У Світле Христове Воскресіння вони весь день літають високо в небі, а ввечері власникам кращих з них вручають нагороди в різних категоріях. Після закінчення свята повітряних зміїв або зберігають на пам’ять, або розбирають. Вся суть традиції полягає в тому, щоб люди щороку виготовляли нового повітряного змія, запускати одного і того ж двічі немає сенсу.

7. Флоренція (Італія)

Святкування Великодня у Флоренції тісно пов’язане з давньою традицією під назвою «Скоппіо дель Карро» (Scoppio del Carro), або «Вибух Вози», що виникла більше 350 років тому. У цей день по вулицях Флоренції, прямуючи до площі між Баптістерієм Сан-Джованні і собором Санта-Марії-дель-Фіоре, роз’їжджає висока химерна візок, створена ще в 1622 р. і запряжена парою білих волів, прикрашених красивими гірляндами.

Дана традиція черпає свої витоки в реальних подіях, в яких є і якась частка вимислу. Імовірно, в 1099 р. молодий венеціанець по імені Пацціні, із знатного дворянського роду Пацці, взяв участь у Першому хрестовому поході на Святу землю, під час якого проявив чималу мужність (саме він виліз на стіни Єрусалиму і поставив над ним християнське прапор). Повернувшись на батьківщину, Пацціні привіз із собою три кременю від Гробу Господнього, які він отримав за свій сміливий вчинок. Ці священні камені, які зараз зберігаються в базиліці Санті-Апостоли, безпосередньо мають відношення до святкування Воскресіння Христового у Флоренції.

За традицією церемонія починається о 10 годині ранку. Священик за допомогою трьох кременів, колись привезених Пацціні, запалює пасхальну свічку, вміщену в спеціальний контейнер на возі, і процесія доставляє Благодатний вогонь на головну площу, в собор Санта-Марії-дель-Фіоре. Повозку супроводжують барабанщики, флагометателі, люди, одягнені в історичні костюми, а також міські чиновники і духовні особи.

Повозку залишають навпроти собору і встановлюють на ній цілий арсенал феєрверків. Приблизно в 11 годин, коли в церкві співають «Слава в вишніх Богу», архієпископ підпалює ракету у вигляді голуба («Коломбіна» – символ Святого Духа), яка по гноту «долітає» до стоїть зовні Вози – і під здивовані і радісні вигуки натовпу починається феєричне шоу! Якщо складний ритуал пройде без сучка і задирки, то жителям міста буде весь рік супроводжуватиме удача.

6. Норвегія

У Норвегії на Великдень прийнято збиратися всією сім’єю для того, щоб подивитися чи почитати історії про загадкові вбивства і разом спробувати з’ясувати, хто з героїв є жорстоким злочинцем. Ця традиція стала настільки популярною, що багато великих компаній напередодні цього світлого свята зі шкіри геть лізуть, щоб тільки догодити громадянам країни, які жадають кривавих таємниць.

Велика частина телевізійних станцій у Норвегії спеціально до Великодня змінює програму і намагається транслювати тільки фільми про загадкові вбивства. Те ж саме стосується і видавництв, які напередодні свята випускають немислиму кількість детективів. Навіть компанії, що займаються виробництвом молочної продукції, намагаються отримати з цього вигоду: за тиждень до Великодня вони починають друкувати на упаковках своїх товарів таємничі міні-історії, щоб залучити побільше клієнтів.

5. Данія

За традицією діти в Данії на Великдень вбираються в костюми відьом і чаклунів і ходять по домівках, випрошуючи солодощі. На знак подяки за шоколадні частування вони дарують господарям декоровані гілочки верби, які приносять щастя і благословіння.

4. Фінляндія

Незадовго до Великодня діти у Фінляндії сіють в невеликій пластиковій ємності траву і потім кожен день спостерігають за тим, як вона росте, що символізує прихід весни.

На Великдень вже помітно підрослу траву вони прикрашають фарбованими яйцями і паперовими кроликами, щоб рік у країні був родючим.

3. Франція

Як ви думаєте, що у Франції дорослі говорять дітям, коли настає пасхальну неділю? Це прямо пов’язано з особливим днем, який називають Тихою суботою. У дні, що передують Великодню, церкви у Франції перестають дзвонити в дзвони, щоб вшанувати пам’ять про Ісуса Христа. Дорослі ж пояснюють дітям, що дзвони перестали дзвонити тому, що відлетіли до Італії для того, щоб побачитися з Папою Римським. Коли вони повертаються назад на Великдень, то розкидають всюди фарбовані яйця та солодощі на радість дітям.

2. Польща

Майже в кожній країні сім’ї на Великдень влаштовують святковий обід, і Польща не є виняток.

Традиційна страва на великодньому столі у поляків – це масляний ягня, який повністю приготовлений з вершкового масла. Роблять його, як правило, руками, але є й спеціальні форми, які значно полегшують завдання і надають так званому страві більш реалістичну форму. Масляний ягня символізує початок весни.

1. Норвегія-2

У Норвегії на великодній тиждень, крім перегляду і читання історій про загадкові вбивства, прийнято все закривати (в буквальному сенсі) на цілих сім днів. Люди не ходять на роботу, діти не відвідують школу, магазини не відкриваються, банки не обналичивают чеки та інше, інше. Всі закривається на тиждень, так що, якщо ви завчасно не подбали про продукти харчування та розвагах – це ваші проблеми!