Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 незвичайних фактів про собак

Кожна собака, від хникати Чихуахуа до величезного дога, народжується з серцем вовка. Собаки є ніким іншим, як доместикованої версією сірих вовків. Без собаки, цілком можливо, люди все ще були б примітивними істотами, які присвячували своє життя збору продуктів харчування і захистіть себе від тварин. Наші собаки запропонували нам захист, товариські відносини і вірність взамін на нашу турботу.

1. Протягом всієї історії, собаки виконували і виконують десятки завдань, від супроводу сліпих до боротьби з нашими ворогами на полі бою. Але мало хто пам’ятає, що багато століть тому, собаки допомагали нам на кухні. Так звані собаки-рожна працювали в якості збільшеною версією хом’ячків. Вони були натреновані так, щоб крутити вертел з певною швидкістю. Пізніше вони приводили в рух різні механізми. Потім люди почали боротися за гуманне ставлення до тварин, з’явилися парові двигуни та інші механізми і ця порода собак просто вимерла через кілька десятків років.

2. Розшукова собака, навчених винюхувати практично всі, безсумнівно допомагає людям. Для звичайної людини, подібна робота дуже скрутно, а іноді небезпечне. Але з іншого боку ці ж собаки в США навчені, щоб підкидати наркотики, тим людям, яких потрібно затримати. Також люди в гонці за кращими показниками не помічають, як собаки стають залежними від цих наркотиків, в слідстві чого собаки стають агресивними і неконтрольованими.

3. Протягом багатьох років стверджувалося, що єдина тварина, яка тримає домашніх тварин є ми – люди. Але бабуїни зі звалища в Саудівській Аравії спростували цю теорію.

Бабуїни на Аравійської звалищі крадуть цуценят і дають їм їжу і доглядають за ними, на що собака відповідає взаємністю. Думаєте все так просто? Ні. Виявляється бабуїни мислять приблизно також, як і люди. Вони приручають цуценят для того, щоб ті захищали зграю, а особливо маленьких бабуїнів. Ось так все непросто в нашому світі.

4. Собаки-поводирі є одними з найбільш підготовлених тварин на землі, але ці собаки працюють не просто так, вони усвідомлюють, що за свою працю вони отримають корми набагато більше і корм буде набагато краще, але за цей послух на такому рівні, що Ви навіть не можете собі уявити. Якщо говорити прямо, поводирі звикли працювати по команді. Хочете секрет, ці собаки навіть пісяють і какають по команді. Деякі собаки привчені писати в пакетик, після того як вони попереджають господаря про свою нужду.

5. Будь фанат Сильвестра Сталлоне знає його пса Буткус, слинявого величезного бульмастифа. І саме з ним пов’язана дуже негарна історія. Колись у Сталлоне не було грошей, роботи і була лише тільки вагітна дружина і щеня Буткус. Для того, щоб спробувати удачу в кіно, Сталлоне продав свого пса за 50 доларів. Пізніше він прийшов до того чоловіка, якому він продав пса, пропонував цілих 3000 доларів, погрожував, але новий господар не хотів повертати пса. Звичайно пізніше, Буткус повернувся до свого першого власнику, але історія збереглася, але Сталлоне намагається про неї замовчувати.

6. Navy SEALs – одна з найбільш елітних диверсійних груп на планеті. Найгучнішою місією “тюленів” стала операція “Спис Нептуна”, 2 травня 2011 року, яка призвела до смерті лідера Аль-Каїди Усами бен Ладена. Одним з повноправних членів команди під час цього рейду був Каїрі, бельгійський малінуа. Малинуа, за зовнішнім виглядом зменшена версія німецької вівчарки. Вона часто вибирається поліцією і військовими, тому що, не дивлячись на розміри, вона здатна зупинити дорослого чоловіка. Одним з найбільш дивних чуток про ці собаках є те, що військові фактично видаляють собаці зуби і замінюють їх з титановими іклами. По правді кажучи, ці собаки коштують десятки тисяч доларів і на них витрачено багато людино-годин і тому зуби, робоче зброю, не повинно підвести. Але за останніми даними, імплантати, насправді, менш ефективні і мають більше шансів вийти з ладу під час бою.

7. Як і багато інших інтернет-компанії, Google ставиться до робочого процесу дуже вільно. Поряд з безкоштовним харчуванням для гурманів, щоденними літніми барбекю, більярдними столами і гірками, службовцям фактично рекомендується взяти з собою на роботу собаку. Звичайно, за собаками обов’язково треба стежити, але факт залишається фактом. З кодексу Google: “Ви і Ваші чотириногі друзі є невід’ємним аспектом нашої корпоративної культури. Нам подобаються кішки, але ми собача компанія, тому, як правило, ми вважаємо відвідування офісу кішками неприйнятним, на відміну від собак”

8. Протягом довгого часу вважалося, що 1 людський рік дорівнює 7 рокам у собаки. Однак це не відповідають істині. Як і люди, собаки швидко дорослішаю, від цуценяти до статевої зрілості проходить зовсім небагато часу. Довголіття в значній мірі залежить від розміру: маленькі собаки такі, як і мініатюрні пуделі, йорки можуть спокійно прожити більше 15 років, в той час як масивні породи такі, як мастіфи і доги рідко проживають більше семи або восьми років. Найстаріша собака, занесена в книгу рекордів, прожила більше 30 років!

9. Однією з найпоширеніших байок про собак є байка про те, що у собаки рот набагато брудніше, ніж у людей. Це міф і крапка. Нехай Вас вкусить людина і собака і швидше будуть проблеми з людським укусом, ніж з собачим. Слина собаки, звичайно, не має лікувальних властивостей, але при цьому бактерії в роті собаки потенційно смертельні, але тільки для собак, але для людей укус не несе будь-яких небезпечних наслідків, ну крім правця або сказу.

10. Найцікавішим фактом можуть похвалитися московські дворняги, які в результаті боротьби за виживання були змушені швидко і активно вчитися, вони навчилися будувати мордочки, жебракуючи біля кіоску, але найголовніше – вони навчились користуватись московським метро. І не просто так. Вони знають, де, коли і в скільки потрібно бути і як на метро туди проїхати. Всі москвичі і не раз бачили собак подорожуючих у метро і по них було явно видно, що вони не просто каталися, а мали кінцеву мету своєї подорожі.