Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 незвичайних фактів про буддизм

У Західній культурі нам подобається постійно звертати увагу на всі ті дивацтва, що є в християнстві. Але так як ми самі з Заходу, ми рідко чіпляємося до буддизму. Виявляється буддизм – це не тільки дзен, де Далай-Лама виглядає старим і симпатичним мужичком, і не тільки огрядні статуетки Будди в китайських ресторанах.

Вивчаючи буддизм можна щось для себе відкрити, але Ви також виявите деякі цікаві дивацтва.

1. Тучна статуя Будди на вході в китайський ресторан, куди відвідувачі кладуть дрібниця, це не справжній Будда, його насправді звуть Будду (Buddai).

Він був ченцем дзен, який жив у Китаї в 900х роках. Він носив з собою палицю з мішком на кінці, і в загальному і цілому був досить дивною особою. Китайські буддисти (тільки вони) вважають, що він досяг просвітління. Відомий ось такий цікавий випадок:

«Що таке дзен?» (При цьому він упускає мішок)
«Як зрозуміти, що ти цього досяг?» (Піднімає мішок і продовжує) …

Я припускаю, що це приблизно коли, що у тебе є аккаунт в ВКОНТАКТЕ, він сповнений твоїх особистісних досягнень, при цьому ти перевіряєш його по двадцять разів на день на кількість лайків.

2. Далай-Лама – це не Папа всіх буддистів, його люблять тільки на Тибеті.

Ще до китайського комунізму на Тибеті була досить дивна політична система. Ми сперечаємося, що таке демократія, диктатура і аристократія. Але на Тибеті все було по-іншому. Замість того щоб проводити вибори, приблизно з 1500-х років, на Тибеті вирішили шукати того, в кого вселяється душа минулого правителя.

Таким чином, поточний Далай-Лама – це 14-я версія цього правителя. Саме так на Тибеті вибирають наступного Далай-Ламу. Це те ж саме, що якби Американці спробували знайти реінкарнували авторів конституції.

3. У Західній культурі ми знаємо про Папу Олександрі 6, про його коханок і легендарних дітях Лукреції і Сезарі Борджіа. У Далай-Лама теж є дитина на ім’я Рігцзін Чжамьянг Г’ямцхо 6й Далай-Лама.

Його не могли знайти, поки йому не виповнилося 15 через дуже дивних обставин. Зазвичай того, в кого переселилася душа Далай-Лама, знаходили до того, як тому виповнювалося п’ять років, таких дітей виховували при монастирі. Рігцзін Чжамьянг Г’ямцхо був «номінований» на роль Далай-Лама, але так їм і не став, замість цього він зволів п’янки, пісні і жінок. Це не дуже добре, тому що буддистським ченцям в принципі заборонено торкатися жінки.

4. Існує два різних типи буддизму – махаяна і тхеравада.

Тхеравада – це оригінальні вчення справжнього Будди. Будда виголошував довгі промови людям, яких називали архати. Архати – учні Будди, всі вони досягли освіти і стали досконалими. Вони записували всі промови Будди і писали книги, які не в змозі прочитати жоден житель Заходу. Буддисти тхеравада жили в Південно-Західній Азії, Камбоджі, В’єтнамі, Лаосі і т.д. Вони вірили, що люди досягають освіти в наступних життях, а щоб досягти нірвани, потрібна вічність.

Буддисти махаяна живуть на Тибеті, в Китаї, Японії, і вони не є послідовниками оригінальних навчань. Вони вірять, що Будда полетів у відкритий космос, говорив з ангелами, і повідав їм секретне вчення. Потім ангели якимось чином повідали це вчення ченцям, а ченці це і записали. По мені, так це не зовсім переконливо.

Буддисти Махаяна вірять, що кожна людина може досягти освіти. Що навіть Майлі Сайрус або Джастін Бібер можуть стати незалежними від матеріальних цінностей і досягти освіти. Водночас буддисти тхеравада будуть сміливо стверджувати, що вони обидва були в минулому житті цвіркунами, і що їм доведеться ще прожити багато життів до освіти.

Вони також вірять, що якщо ви вже досягли освіти, то ви стаєте Бодісаттва, і ваша душа продовжує переселятися в інші тіла, допомагаючи їм досягти освіти. За вченням тхеравада спочатку вас чекає просвітництво, потім нірвана, і взагалі-то THE END.

Дзен – це відгалуження махаяна, це щось середнє між буддизмом і даосизмом, цей напрямок з’явилося в східному Китаї. Дзен далеко пішов від оригінального вчення Будди, але і в ньому є багато цікавого.

5. Амитабха Будда – це віра в те, що одного разу жив Будда по імені Амитабха, ніхто точно не знає, чи жив він у нашому світі або в паралельному всесвіті.

Але якщо помолитися Амитабхе Будді і повторювати його ім’я знову і знову, ви можете потрапити в місце під назвою Чиста Земля, яке є паралельного всесвіту, де ви можете сповідувати буддизм у скоєному єднанні, дізнаючись багато нового від стародавніх буддистських майстрів.

6. Джатаки – це оповіді про попередні життя Будди.

У книгах його зображують оленем, слоном або мавпою. Імовірно Будда розповідав своїм учням про свої минулі життя. Ці оповіді нагадують народні казки з промовистими тваринами і містичними подвигами, читаються дуже дегко.

7. Всі ми знаємо, як Ісус повинен повернутися на землю і врятувати нас всіх від егоїзму і дурості. У буддистів теж є свій супергерой, який врятує світ.

Його ім’я Майтрея. Майтрея – це не Будда, це людина, які зараз живе на небі гасить. Тушіта – це ще одна паралельна всесвіт, де ангели живуть і вивчають буддизм. Після того, як дхарма зникне з землі, Майтрея повернеться і знову навчить нас дхарми. До цих пір в цьому не до кінця розібрався.

8. Буддійські коани. Це короткі розповіді про безглуздих речах.

Щось на зразок, якби ви попросите когось послухати, як ви ляскаєте в долоні, ну або про лисицю, яка розмірковує про свободу вибору. Необхідно перечитувати один коан знову і знову цілий рік, не думати ні про що інше, крім цього коана, поки раптом ви не усвідомлюєте, що все – це нічого, а нічого – це все, а ілюзія реальності знаходиться всередині, ну або щось в цьому роді. І тоді ви досягнете освіти.

9. Щоб стати ченцем, Ви не можете бути хворим

Щоб стати ченцем, у вас не повинно бути такого: прокази, зоба, фурункулів, позбавляючи, свербежу, псоріазу, епілепсії, жовтяниці, слоновості, грижі мошонки, судомної холери, астми, кривавих наривів, ревматизму, опухання залоз, хвороб крові, захворювань печінки , геморою, захворювань кісток, і т.д і т.п.

10. Різниця підлог в буддизмі.

Загалом, в буддизмі краще бути чоловіком: так легше досягти освіти. Жінка може досягти освіти, але не може бути жінки-Будди. Також не може бути жінки-Далай-Лами, і навіть у минулих життях Будди, коли той був твариною, це тварина була чоловічої статі.

Що стосується гомосексуалізму, про це ніде не згадується, окрім «Історії Дзен Буддизму» Генріха Думоліна. Він пише про гомосексуальних ченців у японських монастирях.

Буддисти ненавидять порно: майже в кожній буддистської країні порно заборонено законом, наприклад, у Китаї, Південній Кореї, В’єтнамі, Лаосі і Таїланді.

Так що ось так от …