Search
Thursday 18 October 2018
  • :
  • :

10 божевільних теорій змови про Стенлі Кубрика

Знаєте, як це буває, коли світ обирає собі знаменитість, щоб спроектувати на ній всю свою невпевненість і колективне божевілля? Стенлі Кубрик був тим самим хлопцем. Після його смерті теоретики змови готові були працювати понаднормово, аби залучити генія в усі види тіньових махінацій. Ми вже чули про те, що Кубрик підробив відео приземлення на Місяць, а підказки сховав з своєму фільмі «Сяйво». Але це була тільки верхівка айсберга.

10. Його фільми – це застереження про культ сексу в НАСА

Якщо ви ніколи не чули про Смертельному Культі Сатурна, приготуйтеся до вибуху мозку. Щось на зразок ультразлосних иллюминатов, про які говорив колись Девід Айк, проникли в усі організації на Землі, щоб підготувати нас до наступного етапу в міжзоряному еволюції, а домогтися цього етапу вони збираються, займаючись сексом з дітьми. Звучить шалено, чи не так? А як щодо цього: «Стенлі Кубрик все своє життя намагався нас про них попередити».

Теорія грунтується на тому, що коли він підробляв відео приземлення на Місяць для НАСА, він дізнався про їх диявольському плані: культ сексу Сатурна в самому серці американської космічної гонки. Далі у своїх фільмах він залишав закодовані послання, що свідчать про існування иллюминатов. У 2001 «Космічна Одіссея» повинна була включати в себе інформацію про Сатурні, але згодом в Уорнер Бразерс його замінили на Юпітер; в «З широко закритими очима» була інформація про культ сексу; «Ал» спочатку був тим, хто хотів би купити нестаріючого 12-річного робота-раба; «Лоліта» попереджає нас про існування цілої мережі підготовки дітей до певної діяльності.

Деякі з цих передбачень взяті з того часу, коли сам Кубрик про них ще навіть не міг знати, але чого турбуватися через хронології, коли в наших руках такий апетитний культ.

9. «Сяйво» розповідає про відмову від золотого стандарту

У фільмі «Кімната 237» показали всі божевільні теорії змови, які крутилися навколо фільму «Сяйво». Але було парочку теорій, які не включили навіть в документальний фільм. Сам фільм на думку любителів теорії змови – насмішка над Вудро Вілсоном за відмову від золотого стандарту.

А тепер давайте повернемося і звернемо увагу на підказки. Деякі ключові сцени «Сяйва» проходять у приміщенні під назвою Золота кімната. В одній з таких сцен Джек Ніколсон намагається купити у бармена випити, але йому кажуть, що «його гроші не підійдуть, так було наказано господарем». Полковник Едвард Манделл Хаус – людина, який переконав Вудро Вілсона відмовитися від стандарту і зробити самі гроші безцінними. Але почекайте, чому Джек представляє саме Уїлсона? Ну це ж зовсім просто: у Джека проблеми з набором тексту і в 1913 Нью Йорк Таймс вже посміялися над Вілсоном за цей дефект.

Але найголовніше – це фінальний епізод. На фотографії, датованій четвертим липня 1921 видно, як Ніколсона оточила юрба, махають в камеру. 4 липня 1921 – це день, за два місяці до якого Вілсон пішов на пенсію, а людина, що стоїть прямо за Ніколсоном на фото дуже схожий на Уїлсона (ну, можна знайти подібність). Ну от і все: фінальне доказ, що «Сяйво» – це сатира на економіку.

8. 2001: Космічна Одіссея доводить існування інопланетян

Це фільм про те, як інопланетяни впливають на розвиток всього людства, але в ньому небагато сказано про самих космічних істот. Але це не зупиняє деяких людей бачити в цьому фільмі те, чого немає. Цей фільм – ні що інше як секретне доказ існування позаземних цивілізацій.

Ця теорія пішла за теорією про підробку приземлення на Місяць. Припустимо, що Ніл Армстронг насправді знаходився на спеціальній сцені, але навіщо взагалі такого великому режисерові потрібно було фальшувати це відео? Відповідь проста, це все було задумкою інопланетян.

У деякому роді, вірно, що приземлення на Місяць було свого роду дослідним подорожжю для з’ясування, чи є там докази існування інопланетного розуму, але навіщо ж підробляти саме відео. Кубрик про це знав, бо фільм «2001» сповнений прихованих посилань на існування інопланетян. А остання подорож по фільму в місячному світлі – це метафора, що показує тих людей, які були викрадені прибульцями, інформація про яких була взята з секретних державних джерел. Незрозуміло як, але Кубрик добрався да цих секретних документів, а картина «2001» з’явилася «величезним одкровенням» для людства. Хоча це був просто геніальний блокбастер.

7. Його останній фільм відредагували служителі культу зла

Коли в 1999 Кубрика не стало, якраз перед цим він закінчив працювати над своїм останнім фільмом. «З широко закритими очима», що вийшов відразу після його смерті, придбав репутацію незакінченого Кубриком фільму, незважаючи на те, що його творець довго і наполегливо працював над кінцівкою. Ну або так могло б бути, якби окультні сили не втрутилися вже після його смерті.

Так, той викликає подив і розчарування фільм, який ми дивилися в кінотеатрах, це не оригінальна версія. Були епізоди, які Уорнер Бразерс викинули з кінцевої версії фільму, де Кубрик розмірковував над існуванням реальних культів. І щоб захистити лідерів цих культів, представники компанії просто відредагували фільм, а тепер у цьому не зізнаються.

Але що ж за культ там згадувався? Що ж це за така організація боялася почути про себе в художньому фільмі? Ми раді, що ви запитали:

6. «З широко закритими очима» – це картина про Саєнтології

Сміємо припустити, що ви чули про саєнтологію. Це голлівудська «релігія» містить в собі все, що повинна: ​​прихована, звинувачена у шахрайстві в світових масштабах, і просувається Томом Крузом. Тим же Томом Крузом, який за збігом обставин зіграв головну роль в картині.

Завдяки зв’язкам Круза, багато людей впевнені, що З широко закритими очима – це фільм про саєнтологію. У фільмі показані таємні товариства багатих людей, є доказ, що Кубрик сам цікавився цим культом: його дочка Вівіан з головою пішла в цей культ, і довгий час ніхто з родини її не бачив. У довгій статті на цю тему критик Лаурен Вашо зайшов настільки далеко, що стверджував, що все, що відбувається у фільмі, так чи інакше пов’язане зі зникненням дочки Кубрика, до того ж по фільму дочка головного героя також була викрадена.

Хоча ця теорія навряд чи витримає критику. Справа в тому, що Вівіан пішла з дому вже після того, як було розпочато роботу над картиною. І навіть після цього вона підтримувала контакт з сім’єю. Це цікава теорія, але на жаль тільки лише теорія.

5. «Доктор Стренджлав» – попередження про фториді

Теорія фториду, на відміну від «Сяйва», досить прямолінійна. Приблизно на середині фільму герой сідає і пояснює Пітеру селлер, що фторування води – «це найжахливіший і небезпечний змову комуністів, з яким ми коли-небудь стикалися». Так що ті, хто вважає це попередженням, можуть бути і мають рацію, чи не так?

Взагалі-то не зовсім. Справа в тому, що герой, який вимовляє ці слова – генерал Джек Ріппер – людина, якого часто автор зображує божевільним. Він одержимий своїми сексуальними досягненнями, своїми «флюїдами», що загалом-то і змушує його почати Третю Світову війну. Фактично, ця картина – насмішка над анти-фторидної бригадою, а сам Кубрик навпроти не брав цю загрозу всерйоз.

4. Зведений Апельсин – історія про МК Ультра

Більшість картин Кубрика були зняті за романами, і «Заводний Апельсин» не виняток. Однак, на відміну від «Сяйва» Баррі Ліндона, тут Кубрик дуже незначно змінив оригінал. Причина? Він хотів точно зобразити, як ЦРУ контролює мозок людини.

На перший погляд, це не так вже й нерозумно. Ми знаємо, що ЦРУ насправді проводили програму під назвою МК Ультра, в цьому експерименті 1960х років вчені вивчали, як можна контролювати мозок людини за допомогою наркотиків. Також ми знаємо, що Ентоні Бюргесс працював на британську розвідку. Але далі все не так зрозуміло. Посилаючись на біографа, Бюргесс був свідком експериментів МК Ультра, і в своєму романі, написаному всього за три тижні, він завуальовано про них згадував, а потім і Кубрик включив їх у свій фільм.

Так що ж це за натяки? Найбільш очевидний з них – використання музики, зображень, наркотиків, які змушують головного героя Алекса міняти свою поведінку. Також дуже часто використовується слово “bliss”, в перекладі може означати «щастя, блаженство», а також може бути пов’язане з назвою Форт Блісс, де проходили експерименти. Також в британському фільмі дуже багато слів з американської англійської, що натякає на зв’язок з ЦРУ. Була навіть така теорія, що само ЦРУ допомагало в написанні книги, тільки от тоді точно незрозуміло, чому вони помістили в книгу стільки інформації про свої секретних експериментах. Це вже інше питання.

3. «Сяйво» пов’язане з Кінцем світу, передвіщеним індіанцями Майя

Пам’ятайте, приблизно рік тому всі були впевнені, що кінець світу настане в грудні? Згідно з однією з останніх теорій, у фільмі «Сяйво» Кубрик також закодував дату кінця світу.

Поки ми не почали роздумувати про самої теорії, звернемо вашу увагу на те, що в 1970е всі вважали, що цією датою потрібно вважати 24.12.11. – Тільки згодом цю дату змінили на 21.12.12. Це важливо, тому що сама теорія свідчить про незліченній згадці у фільмі чисел 21 і 42 (12 і 24 навпаки). Наприклад, Шеллі Дюваль розмахував своєю бейсбольною битою 42 рази, поки не вдарив Ніколсона, і маленький хлопчик, який вимовляв “Red Rum” 42 рази своїм страшним голосом, Джек Ніколсон, вдарив у двері сокирою 12 разів.

Коротше кажучи, від цього вже реально болить голова. Було навіть проведено дослідження, яке виявило, як в іменах акторів використовується 21 буква алфавіту. Деякі вважали Кубрика настільки одержимим апокаліпсисом, що вважали, що він підбирав акторів по певній закономірності, пов’язаної з їх іменами.

2. Кубрик працював на ілюмінатів

Як ми вже говорили, картина «З широко закритими очима» є найулюбленішою для теоретиків. Є ідея, що Кубрик намагався передати світу повідомлення про те, що відбувається насправді. А що якщо і правда, цей фільм – пропаганда иллюминатов, створена одним з прихильників?

Люди, що підтримують цю теорію, стверджують, що цей фільм – частина кампанії Психічних Операцій по доданню ілюмінатів такої зовнішності, щоб ми їх не боялися. Кубрик це робить шляхом «облагороджування» їх ритуалів, щоб люди до них ставилися як до маргіналів, а не до культу. Автори також заявляють, що ця картина спеціально знята досить нудною, щоб піддати глядача гіпнозу і несвідомо змусити прийняти иллюминатов. Це змова про змову про фільм, який про змову, ну да, трохи заплутано.

1. Його вбили представник Групи Зла

Культ сексу в НАСА, ілюмінати, ЦРУ, експерти з фторування води, спадкоємці Вудро Вілсона … якщо все це правда, то у Кубрика було більше ворогів, ніж у більшості у нас друзів Вконтакте. І можливо йому довелося заплатити за це власним життям, ще одна теорія змови про Стенлі Кубрика: його вбили.

Найпопулярніша версія – помста иллюминатов, які вбили його 7го березня 1999 року, 666 днів до 1 січня 2001 – натяк на його найвідоміший фільм. Інші пов’язують його смерть з ЦРУ, Джорджем Бушем, збройними силами і навіть Сонні Боно. Мотиви та засоби різні, але в одному ці теорії схожі: смерть Кубрика не була результатом зайвої ваги і почесного віку за 70, вона була пов’язана з його хоробрим втручанням в таємні товариства. Якби тільки він прожив трохи довше, ми б почули про те, як він допоміг підробити фото К’юріосіті.